Наприкінці лютого відвідав Сполучені Штати. У Нешвілі проходила міжнародна конференція телерадіомовців, організована National Religious Broadcasters. Грандіозний захід на кілька тисяч учасників. Коротенький репорт звідти з фотами – ТУТ.
Але перед тим, як дістатися туди, два дні присвятив “паломництву” по “святих” місцях Нью-Йорку.
Звісно, мандрівка містом почалася з Бруклінського мосту. З нього відкривається саме та панорама “загнивающего каптиализма”, яку всі поспішають побачити на власні очі (бо у кіно бачили мільйон разів).
Зробити нормальний аналогічний нічних кадр моя знімальна техніка не дозволила. Що ж до самого мосту, то він дуже популярний як у пішоходів, так й в велосипедистів – останніх тут кишить.
Ground zero – місце, де майже 10 років тому стояли дві будівлі Всесвітнього торгового центру. Робітники копошаться, намагаючись щось звести. Але донині на цьому місці порожньо – через фінансові фактори будівництво кілька разів заморожували.
Прямо тут є меморіальна стіна, де перелічені прізвища всіх рятувальників та пожежників, які загинули, несучи службу у той день – 11 вересня 2001 року. Коли я усе роздивлявся, з’явився чоловік – трохи несповна розуму, але з несамовитим болем на обличчі і в голосі. Він старанно до блиску натирав меморіальну стіну, вголос згадуючи всіх героїв-рятувальників.
Ближче до вечора рушив на Брайтон. Це такий дивний район Нью-Йорку, де всіх американців вважають іноземцями. Бо тут бал правлять росіяни і українці – їх тут найбільше, тому англійську мову чути дуже рідко. Під наших і вся інфраструктура обладнана – магазини, кав’ярні, фірми.
Чого вартує ось цей “гастроном” з притаманними прилавками – навіть у нас не часто таке видовище зустрінеш в великому місті.
А ось це – класика брайтонівського життя: на вітрині кулінарії “Котлета по-київські”, але тут її величність зветься Kotleta Kiev Style.
А ввечері, ясна річ, у маршруті обов’язково Times Square. Це яскраве місце в центрі Манхетена, де головним видовищем та пам’яткою є реклама, передусім, відео-реклама на величезних екранах.
Саме тут розташована всесвітньо відома п’ятдесятницька церква Times Square Church, яку ще у 80-их заснував Девід Вілкерсон. Сьогодні цей чоловік дуже поважного віку є одним з найавторитетніших християнських лідерів сучасності, який починав своє служіння, проповідуючи місцевим нью-йоркським бандам.
Взагалі-то це місто контрастів, як і більшість світових мегаполісів. Надзвичайно дорогий і видовищний центр Манхетена, але під ним і всюди під землею антиестетичний метрополітен. Київські станції “Нивки” та “Святошин” – то є торжество гламуру у порівнянні зі станціями нью-йоркськими.
І на останок ще цікавий кадр з центру Манхетена: хлопці по-швидкому витягнули на розу 42 Street та Third Avenue пересувну вішалку і влаштували активний розпродаж пальт.
Це і є дух Нью-Йорку – роблення грошей у будь-який спосіб. За скляними стінами офісних хмарочосів гортають мільйони зелених, а поруч прямо на першому поверсі “парять” пальта по 20 баксів.
Четвертая суббота ноября – в этот день в Украине День памяти жертв голодоморов. Во-первых, речь идет о голодоморе 1932-33 годов. И если о его статусе геноцида украинского народа еще спорят, то о самом этом историческом факте уже никто не спорит. Именно Виктор Ющенко, будучи президентом, стимулировал строительство Мемориала памяти жертв Голодомора и судебное решение о […]
Может, уже мало кто помнит, но в 80-ые годы собирались ввести в эксплуатацию Крымскую атомную электростанцию. Для этого даже новый город-спутник построили – Щелкино (между Феодосией и Керчью). После взрыва в Чернобыле строительство прекратили. Это при том, что первый энергоблок был почти готов.
В День независимости США спешу провести краеведческую экскурсию в малоизвестную Америку. Чаще всего США ассоциируются то ли с высотными Нью-Йорком и Чикаго, то ли с ковбойским Техасом, то ли с чисто американским колоритом Колорадо.
Быть студенткой/выпускницей Могилянки, пить миндальное молоко, переживать о закрытии озоновой дыры, ходить на “Марш жінок”, сделать пару абортов, завести себе собачку, завести себе вторую собачку. Быть замужем, рожать с мужем детей, любить красоту и дарить её, пить йогурты и кефиры из коровьего молока, купить дочке собачку, создавать уют, молиться за семью. Иногда мир черно-белый. С […]
Когда аудитория принимает решение что смотреть, слушать или читать, то пользуется преимущественно двумя ключевыми критериями. Первый – злободневная тема. Второй – интересная персона автора материала или ведущего. Если говорить о теме и содержании, то там действуют общие правила: актуальность, злободневность, социальная значимость и прочие подобные объективные критерии. Но когда мы переходим к уровню персоны автора […]
Четвертая суббота ноября – в этот день в Украине День памяти жертв голодоморов. Во-первых, речь идет о голодоморе 1932-33 годов. И если о его статусе геноцида украинского народа еще спорят, то о самом этом историческом факте уже никто не спорит. Именно Виктор Ющенко, будучи президентом, стимулировал строительство Мемориала памяти жертв Голодомора и судебное решение о […]