Повідомляю: євангельскі протестанти України у неділю, 4 квітня, святкували Пасху – Христове воскресіння. Якщо комусь це моє повідомлення видається недолугим і банальним, перепрошую заздалегідь. Але все ж таки мушу його повторити: євангельскі протестанти України у неділю, 4 квітня, святкували Пасху – Христове воскресіння. Передусім, на це моє повідомлення звертаю увагу моїх колег – журналістів та редакторів.

Нєнуашо?! Вчора уважно дивився новини на тєліках, переглядав стрічки новин агенцій. І котрий рік поспіль дізнаюся, що українське християнство складається лише з УПЦ, УПЦ (КП), РКЦ та УГКЦ. І це у кращому випадку. В більшості ж медіа-повідомлень звучать лише узагальнюючі терміни – православні та католики. І лише вони в Україні святкують Пасху (власне, як і інші основні християнські свята).

Про баптистів, п’ятидесятників, харизматів та інших євангельських протестантів в Україні журналісти регулярно забувають сказати. За старою радянською традицією. А чи відомо всім, що саме ці церкви по всій Україні відвідують сотні тисяч людей щонеділі (а не лише на Пасху, Різдво і Трійцю)? А чи відомо всім, що у багатьох регіонах кількість громад євангельських протестантів перевищує кількість, наприклад, всіх православних приходів?

І от на цьому тлі моє запитання: чи бачили ви колись по тєліку репортаж зі святкового пасхального богослужіння, наприклад, п’ятидесятників? Я не пригадую. І так – з року в рік, на всі свята – тотальний ігнор величезної гілки українського християнства.

У мене повно близьких друзів з католицьких і православних церков. І я ні в якому разі не зазіхаю на право тих церков бути широко представленими у ЗМІ. Я просто – наївний – наголошую на праві всіх християнських конфесій (православних, католиків, протестантів) бути представленими у медіа. Принаймні на великі свята.

Хоча, в принципі, не звертайте уваги на цей мій допис у моєму блозі – бо ж мене як християнина все рівно не існує (за версією українських ЗМІ), бо ж я не ходив вночі «освячувати» горілку і самогон. А просто вранці пішов на богослужіння, славословив Христа за Його спасительний подвиг і слухав проповідь свого пастора.

P.S. Христос воскрес!

05.04.2010.

«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования