Вперше завжди важко. Вдруге і надалі – як два пальці об асфальт. Це я про розпуск Верховної Ради України Президентом України. У 2006-му Віктор Ющенко не наважився розігнати парламент, коли соціалісти долучилися до регіоналів і комуністів і створили «антикризову коаліцію» (пізніше перейменовану на «коаліцію національної єдності»). Сміливості набирався цілий рік, і лише у квітні 2007-го наважився.

Причому надійного юридичного підґрунтя в тому указі, м’яко кажучи, бракувало. То ж довелося потім ще три аналогічні документи видати, аби все ж таки остаточно розігнати Раду. Тоді вже жартувати почали про «Повне зібрання указів Президента України про розпуск парламенту».

Тепер у 2008-му Віктор Ющенко дібрав смаку. Тому усі стережіться: якщо до 13 вересня БЮТ і НУНС не помиряться і коаліція остаточно припинить своє існування, у Секретаріаті Президента почнуть ретельно відраховувати 30 вирішальних днів, а паралельно – готувати указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VI скликання».

Гарант демонструє силу і знову повісив над усіма Дамоклів меч розпуску. Тож у середині жовтня можна чекати оголошення про нові дочасні вибори. І чомусь мені видається, що це таки станеться. Бо для примирення Секретаріат Президента має публічно вибачитися перед Тимошенко за звинувачення у державній зраді, а БЮТ має припинити товаришувати з регіоналами задля нейтралізації Ющенка. І перше, і друге – навряд чи можливе.

Отже залишається розгін Ради. Або нова коаліція між ПР і БЮТ. Точно кажуть: у політиці не буває вічних ворогів:)

05.09.2008.

«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования