Фотожаби про бабцю, яка «взнала, що онук проголосував за «регіони», тому переписала хату на кота», мандрували українським сегментом інтернету вже кілька місяців. Але інтернет від Дніпродзержинська вирізняється тим, що в нього немає місцевого начальства. А в Дніпрдзержинську є місцеве начальство, справа якого – намагатися переконати київські верхи: «у нас всьо харашо, у нас всьо пад кантролєм».

Тепер замовник розміщення цього білборду Максим Голосний розшукується, але, звісна річ, не за бабцю з котом, а за щось інше. Хто ж сумнівався! Активістів податкового майдану теж не за організацію мітингу шукали, а за пошкодження бруківки на Хрещатику.

Вся ця історія протрималася б в інформаційному просторі дня 3-4. І те – здебільшого в інтернеті. Але за однієї умови – якби влада не зробила дурницю і не звернула б на цю історію увагу. Але з переляку дніпропетровські та дніпродзержинські чиновники різного калібру своїми зусиллями спровокували цілу народну фотошопівську хвилю, на знаменах якої портрети бабці і кота.

Припускаю, що обличчя бабусі і кота незабаром почнуть з’являтися на транспарантах, а їхні стилізовані силуети перетворяться на логотипи партій і суспільно-політичних рухів. Ця приємна літня сивоволоса жінка стала ледь не бабою Параскою нового часу. Але на відміну від Параски Королюк, бабця з дніпродзержинського білборду перетворилася на символ мимоволі, без зусиль і, швидше за все, без власного бажання.

Поза всяким сумнівом, дніпродзержинському і дніпропетровському начальству треба зберігати послідовність і шукати не лише Голосного, а й приємної зовнішності літню жінку з доброю посмішкою і кота з суровим і рішучим революційним поглядом. Розшукати, провести роз’яснювальну бесіду і позбавити пенсії! А кота… самі знаєте, що роблять з гулящими котами! Параноя! Ознака хвороби і страху, яка панує в бюрократичній владній вертикалі! Бояться одне одного! Бояться абстрактного – означає, вже зламані!

P.S. Між іншим і справді, було б добре розшукати бабцю і кота – зробив би з ними спільне фото, без всіляких гасел – вони ж такі симпатичні.

16.08.2012.
«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования