Наприкінці лютого відвідав Сполучені Штати. У Нешвілі проходила міжнародна конференція телерадіомовців, організована National Religious Broadcasters. Грандіозний захід на кілька тисяч учасників. Коротенький репорт звідти з фотами – ТУТ.

Але перед тим, як дістатися туди, два дні присвятив “паломництву” по “святих” місцях Нью-Йорку.

Звісно, мандрівка містом почалася з Бруклінського мосту. З нього відкривається саме та панорама “загнивающего каптиализма”, яку всі поспішають побачити на власні очі (бо у кіно бачили мільйон разів).

Зробити нормальний аналогічний нічних кадр моя знімальна техніка не дозволила. Що ж до самого мосту, то він дуже популярний як у пішоходів, так й в велосипедистів – останніх тут кишить.

Ground zero – місце, де майже 10 років тому стояли дві будівлі Всесвітнього торгового центру. Робітники копошаться, намагаючись щось звести. Але донині на цьому місці порожньо – через фінансові фактори будівництво кілька разів заморожували.

Прямо тут є меморіальна стіна, де перелічені прізвища всіх рятувальників та пожежників, які загинули, несучи службу у той день – 11 вересня 2001 року. Коли я усе роздивлявся, з’явився чоловік – трохи несповна розуму, але з несамовитим болем на обличчі і в голосі. Він старанно до блиску натирав меморіальну стіну, вголос згадуючи всіх героїв-рятувальників.

Ближче до вечора рушив на Брайтон. Це такий дивний район Нью-Йорку, де всіх американців вважають іноземцями. Бо тут бал правлять росіяни і українці – їх тут найбільше, тому англійську мову чути дуже рідко. Під наших і вся інфраструктура обладнана – магазини, кав’ярні, фірми.

Чого вартує ось цей “гастроном” з притаманними прилавками – навіть у нас не часто таке видовище зустрінеш в великому місті.

А ось це – класика брайтонівського життя: на вітрині кулінарії “Котлета по-київські”, але тут її величність зветься Kotleta Kiev Style.

А ввечері, ясна річ, у маршруті обов’язково Times Square. Це яскраве місце в центрі Манхетена, де головним видовищем та пам’яткою є реклама, передусім, відео-реклама на величезних екранах.

Саме тут розташована всесвітньо відома п’ятдесятницька церква Times Square Church, яку ще у 80-их заснував Девід Вілкерсон. Сьогодні цей чоловік дуже поважного віку є одним з найавторитетніших християнських лідерів сучасності, який починав своє служіння, проповідуючи місцевим нью-йоркським бандам.

Взагалі-то це місто контрастів, як і більшість світових мегаполісів. Надзвичайно дорогий і видовищний центр Манхетена, але під ним і всюди під землею антиестетичний метрополітен. Київські станції “Нивки” та “Святошин” – то є торжество гламуру у порівнянні зі станціями нью-йоркськими.

І на останок ще цікавий кадр з центру Манхетена: хлопці по-швидкому витягнули на розу 42 Street та Third Avenue пересувну вішалку і влаштували активний розпродаж пальт.

Це і є дух Нью-Йорку – роблення грошей у будь-який спосіб. За скляними стінами офісних хмарочосів гортають мільйони зелених, а поруч прямо на першому поверсі “парять” пальта по 20 баксів.

14.03.2011.
«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования