Щойно “Інтер” у свої “Подробицях” видав в ефір сюжет про тарифи на таїнства в українських православних церквах. Хрещення – від 150 до 750 гривень. Вінчання – від 250 до 1000 гривень. Молитва “за здравіє” – 100-200 гривень. Журналістський матеріал зроблено коректно з точки зору професійних стандартів – лише інформація без будь-яких антицерковних істерик.

Я виріс у середовищі християн-євангеліків. Тобто серед тих, кого невігласи з газет “Сегодня”, “Факты и комментарии” і каналу 1+1 воліють називати не інакше, як сектанти. Тотальна більшість моїх віруючих рідних і друзів – баптисти, п’ятдесятники та харизмати. Все життя відвідую саме такі церкви. Так от – жодного разу ніде я не бачив у нових протестантських церквах прейскурантів на обряди вінчання чи хрещення, або ж вимог заплатити за молитву. Все це робиться абсолютно безкоштовно – як служіння людям!

Я абсолютно свідомий того, що кожному народженому згори і відповідальному християнинові личить жертвувати гроші у храм. Біблійна традиція віддавати десятину – абсолютно справедлива і є частиною моєї власної фінансової дисципліни. Але вимагати конкретні суми грошей за конкретні церковні таїнства – молитва, здійснення обряду вінчання та хрещення, – все це від бога Мамони.

В усі часи храми існували на пожертви. Але для тих, хто не розуміє цю дефініцію, розтлумачу: пожертва – це сума грошей чи інша матеріальні цінність, яку визначає жертводавець, а не одержувач пожертви. Чітко визначений прейскурант на перелік духовних містичних актів – це ганьба, це антихристиянство!

Можливо, патріархіям і митрополії варто якось публічно роз”яснити свою позицію щодо цього питання.

P.S. Слава Богу, не в усіх православних храмах панує така традиція. Якось мій товариш вінчався одному з приходів УПЦ у Київській області. На запитання, скільки треба заплатити, матушка відповіла, мовлялв, це пожертва, тому суму визначає мирянин. Так і треба!

02.02.2012.

«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования