От би навчитися прощати так само легко і швидко, як Віктор Янукович. Судіть самі…

1 квітня президент призначив Марину Ставнійчук заступником глави своєї адміністрації. Нагадаю, це та жінка, яка на керівній посаді в Центральній виборчій комісії доклала чимало зусиль, щоб Віктор Янукович не став Президентом у 2004-му році. Вона викривала весь біло-блакитний фальсифікат під час голосування і несамовито з ним боролася. Але Федорович їй все простив і взяв до себе. Ну, і сама Ставнійчук, здається, особливо не упиралася і пішла працювати до (як вона вважала у 2004-му) фальсифікатора.

Але ж це далеко не перший акт всепрощення президента Януковича.

Ще є таких діяч Владислав Каськів. У тому ж фатальному для Януковича 2004-му Каськів був лідером громадянської кампанії «ПОРА», пізніше став головою однойменної політичної партії. Саме ця організація з весни 2004-го формувала громадські настрої проти тодішньої влади. Всією Україною під брендом «ПОРИ» ширилися наліпки і листівки, вуличні акції і флеш-моби – проти Кучми і Януковича. І все це – під проводом і за фінансування Владислава Каськіва. Але Федорович і йому все простив і покликав до себе. Кілька місяців тому Президент призначив Каськіва головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами. Тепер екс-антиянуковичівський революціонер всюди супроводжує цього самого Януковича в іноземних турне і опікується питаннями іноземних інвестицій.

Раїса Богатирьова – свого часу один з лідерів і ключових спікерів у Партії регіонів. Але наприкінці 2007-го року вона не змогла відмовитися від пропозиції президента Віктора Ющенка і стала секретарем РНБО. Через це за наполяганням Януковича як лідера партії Богатирьову виключили і з політради, і зі списків партії взагалі. Ще б пак – зрада, недотримання партійної дисципліни. Проте ставши президентом України, Федорович все прощає і Раїсі Василівні і… залишає її на посаді секретаря РНБО.

Андрій Портнов – нардеп від БЮТ з 2006-го року. Забезпечував юридичну міць Юлії Тимошенко і її перемогу у судах. Має чисельні офіційні і не зовсім офіційні контакти з суддями по всій країні. І як з цього витікає, завжди був великою кісткою у горлі команди чинного президента. Проте Федорович і йому простив все і призначив Портнова заступником глави адміністрації президента рівно рік тому.

Логічним продовженням цієї черги шляхетних вчинків Віктора Януковича має стати призначення Віктора Ющенка на посаду прем’єр-міністра України чи на посаду глави Нацбанку замість Арбузова.

В мене є правило: ретельно спостерігати за людьми і чомусь вчитися від них. От думаю: чому навчитися від Януковича. Здається, єдиному – безкрайньому всепрощенню.

🙂

02.04.2011.

«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования