До питання про гіпотетичний російський кредит Україні…

По-перше, прем’єр-міністру Тимошенко та прес-службі Кабміну варто було б не відгавкуватися, як вони це роблять, а спокійно публічно доповісти: так, грошей у бюджеті бракує, дефіцит – 40 млрд, кредит від МВФ – під питанням, тому шукаємо альтернативні джерела фінансування. І що з того?! Бо нині вони поводяться так, ніби в Інтернет викинули брудний компромат з пікантним підтекстом на добру половину міністрів, а вони старанно намагаються зберегти своє чесне ім’я. А насправді ж поки нічого страшного не трапилося, виключно робочий процес, яким і має займатися уряд.

Далі. Судячи з «Технічного завдання» українській делегації на переговори у Москві, процес лише розпочався і рівень перемовників недостатній для ухвалення рішень. Тобто все це швидше схоже на зондування (можливостей), ніж на кредитування. Щоправда, з’ясовані деталі змушують трохи нервувати через умови, які Росія, можливо, висуне у разі надання кредиту. Щонайменше, він утричі буде дорожчим за МВФівський.

З цього витікає прохання до чиновників Кабміну чи кого там, хто злив московські «Технічне завдання» в Інтернет: будь-ласка, злийте «Технічні завдання» для делегацій, які вестимуть переговори з іншими країнами. Це конче потрібно «народним експертам» для об’єктивного порівняння ризиків та можливостей:) Бо у всіх цих кредитних домовленостях окрім відсоткової ставки дуже цікавими є пункти, які складають «ліричні відступи»: наприклад, то подаруй Росії всю власність СРСР, то МВФу ухвали якійсь закон із сумнівними наслідками для української економіки. Бач, може ОАЕ витребують безкоштовного експорту українського чорнозему, а Німеччина – встановлення на нашій території своїх локаторів. А ми і знати не знатимемо!

Щодо Росії, то вона, скоріше за все, зацікавлена надати Україні кредит. Бо у разі його неповернення чи проблемного повернення (на що і розраховує Кремль), можна маніпулювати офіційним Києвом, як завгодно. А головне – Москва зможе вигідно для себе торгуватися за вплив на українську газотранспортну систему. А це ж – предмет мрій та нічних ведінь наших завбачливих сусідів.

09.02.2009.

«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования