Що не тиждень – то сенсація від парламенту! Минулої п’ятниці Рада геть заборонила гральний бізнес в Україні. Аж до того моменту, коли створять спеціальні гральні зони подалі від цивілізації. Як раз того дня я відправився до Дніпропетровська – там місцевий народ все ніяк не нарадіється. Кажуть – не повірили своїм вухам, коли почули новину про заборону, і очам, коли містом не могли знайти жодного працюючого грального закладу. Епохально!

Цього тижня – нові сенсації. Нардепи заборонили забирати у банківських боржників заставне житло. Про такий варіант у кулуарах говорили давно, але мало хто вірив, що дотиснуть відповідне законодавче рішення. Звісно, доцільність такого рішення з точки зору економічної теорії і практики – під питанням. Проте, боржники (читати – електорат) радіють. Хоч банкіри паралельно панікують.

До речі – за аналогією «антигрального» закону, після ухвалення якого під вікнами Ющенка вишикувалися зо дві тисячі працівників галузі з вимогою не підписувати, можна припускати, що незабаром «білі комірці» і банківські службовці також вийдуть на аналогічний страйк. Цікаво було б, якби і самі банкіри постояли с транспарантами. Буржуа разом з людьми найманої праці – на спільній барикаді. Футуристично!

Але головна несподіванка – це довічне ув’язнення та повна конфіскація майна для суддів, слідчих та прокурорів за отримання хабара у надзвичайно великому розмірі. За такий закон проголосували конституційною більшістю. Тобто ніяке вето не допоможе, та і навряд чи Президент ризикне ветувати. Словом, рішення Парламенту сенсаційне і видається невеличким світлом в кінці тунелю. Отже, рахуємо дні (роки, десятиліття) до першої показової справи.

До речі, народні депутати чомусь не включили себе у список кандидатів на довічне ув’язнення за такий злочин. Завбачливо!

Тож на який новий несподівано-сенсаційний закон чекати від сесійної зали – вибори ж на носі. Є варіанти?

21.05.2009.

«И будут расти между травою, как ивы при потоках вод» (Исаия 44:4).
© Руслан Кухарчук – персональная страница. Правила использования